طراحی چند نمونه نیروگاه

امروزه مباحث زیست‌محیطی به مسائل روز جهان تبدیل‌شده استاز طرف دیگر نیز کاهش روزافزون منابع فسیلی دلیل دیگری برای روی آوردن به سمت چنین انرژی‌هایی شده است. انرژی خورشیدی آلودگی زیست‌محیطی ندارد و یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن علاوه بر در دسترس بودن و ارزان بودن و تجدیدپذیر بودن همین موضوع است، بنابراین به‌خودی‌خود توجهات هرچه بیشتر به این سمت کشیده می‌شود.

زمانیکه شما منزل، شرکت و یا کارخانه خود را به پنل‌های خورشیدی مجهز کردید می‌توانید از برق مجانی استفاده کنید و دیگر نیاز به خرید برق از شبکه سراسری ندارید، در ضمن اگر شما برق تولیدی‌تان از میزان مصرفتان بیشتر باشد شما می‌توانید مازاد برق مصرفی خود را به شبکه سراسری بفروشید و خود به تولید کنند برق تبدیل شوید و از این طریق برای خود درآمدزایی داشته باشید.

 

در این راستا شرکت مبین صنعت راد از اولین پیشگامان در زمینه طراحی، تهیه و تامین و نصب و راه اندازی پروژهای خورشیدی بوده و اعلام آمادگی مینماید. 

 

8

 

 

بدانید شما علاوه بر توانایی تولید برق از طریق انرژی خورشید می‌توانید آب گرم مصرفی منزل خود را از آن طریق تهیه کنید و در کل می‌توانید سیستم گرمایشی منزل خود را نیز از طریق انرژی خورشیدی تغذیه کنید که نتیجه آن عدم وابستگی شما به مصرف گاز نیز می‌شود.

 

 

 تعرفه خرید تضمینی برق خورشیدی

 

40

  طبق مصوبه وزارت نیرو به تاریخ 19/02/1395، شماره نامه 100/30/14273/95

 

*در صورت استفاده از تجهیزات ساخت داخلی مورد استفاده در نیروگاه تا سقف30% به تعرفه خرید برق تضمینی اضافه خواهد شد.

                                                                                

 

با توجه به مصارف مختلف در منازل ، ادارات و کارخانجات و ... ، بسته های پیشنهادی جهت آشنایی مصرف کنندگان و همکاران عزیز ، به شرح زیر ارائه می گردد.

 

       نیروگاه 2 کیلو وات  جدا از شبکه برق و ذخیره انرژی (offgrid)---<Batt+Solar

 

39

 

13 

 

 مناسب جهت: ویلاها و یا خانه های روستایی و دکل های مخابراتی با فضای بام با محوطه محدود و مصرف پایین که دسترسی به شبکه برق ، مقرون به صرفه نمیباشد.
عملکرد:انرژی تولید شده در پانل ها همزمان با تغذیه مصرف کننده ها ، در باتری ذخیره شده و در شب و یا روزهای ابری از آن استفاده میشود.
 
        نیروگاه 5کیلو وات جدا از شبکه برق و ذخیره انرژی (offgrid)---<Batt+Solar

 

41

 

16

 

 مناسب جهت: ویلا ها ، گلخانه ها ، خانه های روستایی با فضای بام یا محوطه مناسب و مصرف متوسط که دسترسی به شبکه برق ، مقرون به صرفه نمی باشد.

 

 17

عملکرد: انرژی تولید شده در پانل ها همزمان با تغذیه مصرف کننده ها ، در باتری ذخیره شده و در شب و یا روزهای ابری از آن استفاده می شود.

 

        نیروگاه 10 کیلو وات متصل به شبکه برق به همراه ذخیره انرژی(Hyibrid)-- <injection+Batt+Solar

 

42

 

19

 

مناسب جهت: گلخانه ، دکل های مخابراتی ، آپارتمان های اداری ، مرغداری ، بیمارستان و مراکز حساس با برق رفتگی متوالی شبکه و دارا بودن فضای بام یا محوطه مناسب.
عملکرد: در این سیستم علاوه بر فروش تضمینی برق به صورت خودکار مدیریت دقیق جهت ذخیره انرژی در باتری و استفاده از شبکه برق در زمان های مناسب شبانه روز صورت می گیرد.

 

 نیروگاه 20 کیلو وات --> injection(متصل به شبکه)
 

43

 

27


 

نیروگاه 100 کیلو وات --> injection (متصل به شبکه)

 

44

 

30

      

 

نیروگاه 1  مگاوات --> injection(متصل به شبکه)

 

47

 

32 نیروگاه 10  مگاوات --> injection(متصل به شبکه)

48

 35

Back To Top