تجهیزات حفاظتی

nsa surveillance1

 

حفظ امنیت اطلاعات  و حریم  شخصی از دغدغه های  مهم زندگی امروزی است  که درحوزه های مختلف  معانی خاصی به خود می گیرد، که با استفاده از فناوری های روز دنیا در زمینه سیستم های حفاظتی وامنیتی می توان محرمانگی که هدف مشترک تمام اقشار جامعه را به دنبال دارد حفظ نمود که دوربین های مداربسته نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کنند و با ایجاد محیطی امن و تحت کنترل نیاز به آن بر همگان مبرهن گردیده است.

سیستم های امنیتی به شرح زیر می باشد.

 

دوربین های مداربسته :

دوربین های مداربسته عمل نظارت بر روی هر شی ءای را می تواند انجام دهد و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.از نمونه عملکرد دوربین مداربسته می توان کاربرد آن در مراکز صنعتی و اداری، بانک ها، ادارات، کارخانجات، فروشگاه های بزرگ، سوپرمارکت ها، کنترل ترافیک خیابان ها و مهدکودک و...  می باشد که همین تعداد کاربرد هم ضرورت وجود دوربین را نشان می دهد.

دوربین ها به دو دسته کلی تقسیم می گردد : آنالوگ ، IP.


 neweyeدوربین آنالوگ (Analog) :

 این دوربین تصاویر را دریافت کرده و آنها به صورت سیگنال های آنالوگ به خروجی می فرستد.دستگاه ای که به آن متصل می شود DVR می باشد، DVR تصاویر را از دوربین دریافت کرده آن ها را به صورت دیجیتال درآورده و امکان نمایش ، ضبط و تغییرات بر روی آن ها را فراهم می کند. دوربین های آنالوگ از طریق کابل کواکسیال به دستگاه DVR متصل می شود و سیگنال های تصویر را از دوربین به DVR انتقال می دهد.

ACNDsnew  • دوربین (IP) :

این دوربین تحت شبکه است که از پروتکل های شبکه های کامپیوتری برای انتقال تصاویر به صورت دیجیتال استفاده می کند. تمامی اطلاعات مرتبط به صورت دیجیتال انتقال پیدا کرده و ضبط می شوند.  دستگاه NVR برای ضبط و پخش تصاویر دوربین های تحت شبکه استفاده می شود . سوئیچ ها به عنوان انشعابات کابلی مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده و انتخاب سوئیچ مناسب نقش مهمی در صرفه جویی در مصرف کابل دارد و از طریق کابل شبکه انتقال اطلاعات از دوربین به دستگاه ضبط کننده یا دیگر تجهیزات شبکه را دارد.

 

Ip
در صورتی که نیاز به یک نظارت عمومی و ساده در محل خود را دارید سیستم آنالوگ پاسخگوی نیاز شما می باشد اما اگر حساسیت کار بالاتر و حیطه کار حرفه ای تر باشد دوربین تحت شبکه یا IP  عملکرد بهتری دارد.

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

از دیگر سیستم های امنیتی میتوان به سیستم اعلام سرقت و سامانۀ دسترسی اشاره نمود که میتوانید در این خصوص از خدمات شرکت مبین صنعت راد بهره مند گردید:

سیستم اعلام سرقت :

 وسیله ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا این عمل غیرقانونی را اعلام می کند. به عنوان مثال می توان برای حفاظت از خانه ، از سنسورهای حرکتی استفاده کرد که کاربر بتواند هر قسمتی از خانه را به طور مستقل تحت پوشش سیستم سرقت درآورد بوسیله بستر روشنایی  اتوماتیک که تمام مناطق خانه را فرا گرفته است . اعلام سرقت  را از طریق آژیر، ارسال پیام، روشن و خاموش کردن چراغ ها، قفل شدن درب ورودی ، غیرفعال شدن آسانسور به صاحب خانه اطلاع داد.

megaphone2


سامانه دسترسی :

 
جدیدترین و معتبرترین سیستم های حفاظتی که به منظور ارتقاء ضریب امنیتی و کنترل دسترسی به کار می رود. مانند در یا گیت پارگینگ، قفل مغناطیسی، RFID و...
مثال کاربردی این که در مواردی که صحبت از دسترسی به منابع و مکان های خاص مانند انبارهای کالا، اتاق های شخصی که اسناد و مدارک مهم در آنها موجود است، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و ... که نیاز به کنترل دسترسی و تردد افراد به شدت مورد توجه است به میان می آید، سیستم های کنترل تردد و دسترسی وارد عمل شده  و جایگزین خوبی برای کنترل فیزیکی شدند.


key

Back To Top