نیروگاههای خورشیدی

 زمانیکه شما منزل، شرکت و یا کارخانه خود را به پنل‌های خورشیدی مجهز کردید می‌توانید از برق مجانی استفاده کنید و دیگر نیاز به خرید برق از شبکه سراسری ندارید، در ضمن اگر شما برق تولیدی‌تان از میزان مصرفتان بیشتر باشد شما می‌توانید مازاد برق مصرفی خود را به شبکه سراسری بفروشید و خود به تولید کنند برق تبدیل شوید و از این طریق برای خود درآمدزایی داشته باشید.

در این راستا شرکت مبین صنعت راد از اولین پیشگامان در زمینه طراحی، تهیه و تامین و نصب و راه اندازی پروژهای خورشیدی بوده و اعلام آمادگی مینماید. 

بدانید شما علاوه بر توانایی تولید برق از طریق انرژی خورشید می‌توانید آب گرم مصرفی منزل خود را از آن طریق تهیه کنید و در کل می‌توانید سیستم گرمایشی منزل خود را نیز از طریق انرژی خورشیدی تغذیه کنید که نتیجه آن عدم وابستگی شما به مصرف گاز نیز می‌شود.

 

2

  • سولار :

  • سولار یا باتری خورشیدی به صفحاتی گفته می شود که نور خورشید را جذب کرده و طبق یک فرآیند آن را به انرژی برق تبدیل می کنند.این انرژی تبدیل شده پس از عبور از یک مدار الکترونیکی در باتری های مخصوص ذخیره می گردد که به عنوان منبع انرژی برق مورد استفاده قرار می گیرد. درگذشته نه چندان دور با توجه به ارزان بودن انرژی برق درایران این سیستم چندان مورد توجه واقع نمی شد، در سال های اخیر با توجه به افزایش هزینه های برق مصرفی رویکرد جامعه به این نوع منبع تولید برق بیشتر شده است.
 • اغلب از انرژی خورشیدی توسط سیستم های مختلف و برای مصارف خانگی و صنعتی و نیروگاهی استفاده و بهره گیری می شود مانند خانه های خورشیدی.
 • NewPicsolar
 • نیروگاه خورشیدی :

   

  نیروگاه های خورشیدی وسایل و دستگاه هایی هستند که نور را به الکتریسته تبدیل و برای استفاده ئر منازل ، مکان های اداری ، ساختمان ها ، خیابان ها و ... به کار می روند.

  امروز در دنیا تأمین برق از طریق پکیج های خورشیدی برای تجهیزاتی همانند انواع روشنایی ها و دیگر تجهیزات خانگی بسیار متداول شده است. با افزودن یک مبدل به مجموعه مولد برق خورشیدی که جریان برق مستقیم را به جریان متناوب تبدیل تبدیل می کند استفاده از کلیه لوازم متعارف برقی خانکی میسر می شود.

  • newsolar
   

  اخذ مجوز اولین نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک (سولار) در شهرک صنعتی

  این نیروگاه با ظرفیت 100کیلو وات متعلق به شرکت مبین صنعت راد، در شهرک صنعتی آرادان واقع در استان سمنان، در حال تجهیز به دست نیروهای فنی و متخصص این شرکت میباشد.

 •  Parvaneh   


  راه اندازی نیروگاه 1.5 کیلو وات در محل شرکت مبین صنعت راد در تهران

  این نیروگاه به صورت  On Grid و مجهز به میکرو اینورترهای شرکت SMA و با هدف بررسی صفحات سولار تولید شده در داخل و محصولات شرکت های خارجی با نمایندگی ایران می باشد.به صورتی که گراف راندمان انها با یکدیگر مقایسه شده و عملکرد آنها با توجه به شرایط محیطی و تابش خورشید ثبت و انتخاب می گردند.

 

امروزه مباحث زیست‌محیطی به مسائل روز جهان تبدیل‌شده استاز طرف دیگر نیز کاهش روزافزون منابع فسیلی دلیل دیگری برای روی آوردن به سمت چنین انرژی‌هایی شده است. انرژی خورشیدی آلودگی زیست‌محیطی ندارد و یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن علاوه بر در دسترس بودن و ارزان بودن و تجدیدپذیر بودن همین موضوع است، بنابراین به‌خودی‌خود توجهات هرچه بیشتر به این سمت کشیده می‌شود.Back To Top