استفاده از انرژی پاک در مترو

استفاده از انرژی پاک در مترو

96/05/8 1449 بار خوانده شده
اشتراک گزاری چاپ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خبر بعدی       خبر قبلی

کشور شیلی واقع در آمریکای لاتین از انرژی های تجدید پذیر خورشید و باد را برای تامین برق متروی شهر سانتیاگو استفاده  نمود. پیش بینی شده است تا سال آینده  متروی شهر سانتیاگو  که دارای بزرگترین سیستم قطار شهری در آمریکای لاتین  است 69 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از پروژه های انرژی خورشیدی و بادی تهیه مینماید.
بزرگترین نیروگاه خورشیدی با 254 هزار پانل  با ظرفیت 100 مگاوات  در بیابان آتاکاما در بخش شمالی شیلی 42 درصد از برق  مترو سانتیاگو را تامین خواهد کرد. محل ایجاد این نیروگاه به بزرگی 370 زمین فوتبال میباشد؛ همچنین نیروگاه بادی که به در تازگی در بخش شمالی این نیروگاه میباشد 69 درصد برق این مترو را بر عهده خواهد داشت.
بنا بر گزارشی از پایگاه مارکت واچ، دنیا در جهت استفاده از انرژی های تجدید پذیر گام های مؤثری برداشته ؛ مانند استفاده از اتوبوس های خورشیدی در  شهر آدلاید استرالیا ، نصب  16 هزار پانل خورشیدی به طول 2 مایل روی سقف ایستگاه های راه اهن بین آمستردام و آنتورپ در بلژیک برای تأمین برق قطارها و ایستگاه ها، استفاده از انرژی بادی در سیستم حمل و نقل قطار درون شهری در شهر کالگری کانادا، و پیش بینی استفاده  انرژی خورشیدی در متروهای شهر ملبورن استرالیا و دهلی هند به زودی از موارد دیگر میباشد.
کارشناسان معتقدند با پایین رفتن هزینه انرژی های تجدیدپذیر ، سیستم های حمل و نقل بیشتر به سمت انرژی های نو میروند.
رئیس انجمن مترو و گروه صنعتی نووا ،الکساندر بارون  اظهار داشت : متروهای جهان برای تامین برق خود  به سمت استفاده از انرژی های نو و سازگاز با محیط زیست هستند.

منبع : ایسنا


خبرهای مرتبط :

- تولید برق اسکاتلند با استفاده از نیروی باد

- استفاده از پنل خورشیدی در خانه های میامی

- رشد صنعت توربین های بادی

- هند به سوی انرژی تجدید پذیر

- 10 کشور برتر در استفاده از انرژی خورشیدی

- کاهش قیمت انرژی خورشیدی

- استفاده اپل از انرژی های تجدید پذیر

- انرژی خورشیدی به جای زغال سنگ

- اپل 100 درصد تجدید پذیر میشود

- توربین جدید بادی

- انرژی خورشیدی در آمریکا

- انرژی خورشیدی متمرکز

- خبر اختصاص 15 هکتار زمین توسط فرماندار دماوند

استفاده از انرژی پاک در مترو
Back To Top