آماده باش شرکت های برق تا پایان هفته

آماده باش شرکت های برق تا پایان هفته

96/05/8 1304 بار خوانده شده
اشتراک گزاری چاپ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

همزمان با پیش بینی افزایش دمای 2 الی 3 درجه بالاتر تا روز دوشنبه توسط هواشناسی ، شاهد  بالا رفتن مصارف به بالاترین میزان خود خواهیم بود که موجب نگرانی قطع گسترده برق در کشور شده است.
 با توجه به پیش بینی های انجام شده مبنی بر افزایش دمای هوا اعلام آماده باش تمامی شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق توسط وزارت نیرو و شرکت توانیر از روز چهارشنبه اعلام گردیده است.
در این راستا  وزارت نیرو از مردم درخواست کرد در هفته جاری نهایت همکاری را با صنعت برق جهت کاهش میزان مصرف خود را در زمان های اوج مصرف بین ساعت های 12 تا 16 و 21 تا 23 داشته باشند به این صورت که کولرهای گازی را روی درجه 25 تنظیم و کولرهای آبی روی دور کند گذاشته و در ادامه از استفاده از وسایل پرمصرف از جمله ظرفشویی ، لباسشویی و ... در ساعت های اوج مصرف جلوگیری نمایند.
براساس گزارش های وزارت نیرو صنعت برق ایران در روز 14 تیرماه  امسال با اوج مصرف در طول تاریخ خود روبرو شد و عدد 55 هزار و 400 مگاوات را ثبت کرد؛ عددی که نسبت به مصرف سال گذشته 2700 مگاوات افزایش داشته است که اگز میزان مصرف در 14 تیر اگر چند درصد بالاتر میرفت امکان اینکه صنعت برق با مشکل جدی برق مواجه شود وجود داشت.
به همین دلیل وزارت نیرو بارها برای رفاه حال هموطنان مناطق گرمسیر جنوب و جنوب شرقی به مردم توصیه کرده است که با صنعت برق کشور حداکثر همکاری را داشته باشند. و این در حالی است که حدود یک سوم از میزان مصرف برق کشور تنها در حوزه وسایل سرمایشی صورت میگیرد یعنی در قسمت غیر تولیدی که تنها موجب هدر رفتن سرمایه ملی را به دنبال دارد.

منبع : ایسنا

خبر بعدی     خبر قبلی 

آماده باش  شرکت های برق تا پایان هفته
Back To Top