دومین کارخانه بزرگ دنیا

دومین کارخانه بزرگ دنیا

96/06/11 1097 بار خوانده شده
اشتراک گزاری چاپ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

gigafact3

 

ایلان ماسک در سال های آتی برنامه های بزرگی برای همکاری با تسلا دارد. تا پایان سال جاری میلادی قصد دارد تولید ارزان تری را آغاز نماید و پیش بینی میکند تا سال 2020 توانایی تولید یک میلیون خودرو را خواهد داشت.
لازمه آغاز این همکاری تکمیل کارخانه باتری سازی تسلا میباشد.با اینکه تکمیل گیگافکتوری تسلا تا سال آینده تمام نمیشود اما به مختصر جزئییاتی که در مورد گیگافکتوری منتشر شده است میپردازیم.
مساحت گیگافکتوری دارای مساحت بیش از سه برابر پارک مرکزی آمریکا میباشد و امکان بزرگتر شدن آن هم میباشد در حال حاضر 95 برابر زمین فوتبال است و میتوان گفت دومین ساختمان بزرگ جهان میباشد.

این ساختمان ضد زلزله  و تنها کمی از اورت بوئینگ اولین ساختمان بزرگ جهان در واشنگتن کوچکتر است .
این کارخانه از چهار ساختاز مختلف بر روی چهار پایه مختلف تشکیل شده برای مقاومت بهتر در مقابل زلزله با توجه به مجوزهای ساخت و ساز توسط بیلدزوم.

gigafact4

 

تسلا طبق آمار داده شده 16 میلیون دلار برای پی ساختمان هزینه کرده و ساخت این کارخانه سبب مقرون به صرفه تر بودن ماشین های بعدی تسلا میشود.
همچنین در سایت تسلا اعلام شده که این کارخانه با توجه به مقیاس اقتصادی، بهینه سازی با روند تولید زیر یک سقف،کاهش ضایعات،ساخت نوآورانه هزینه باتری های آن را به طور قابل توجهی کاهش میدهد.
تسلا تخمین زده که با راه اندازی کارخانه تا سال 2020 توانایی کاهش 30 درصدی باتری هایش را خواهد داشت و این کاهش هزینه قیمت مدل 3 را به حدود 35000 دلار میرساند.باتری ها از مواد خام که از معدن درون واگن های قطار پر شده و وارد کارخانه میشود تشکیل میگردند و این یعنی صرفه اقتصادی، و گفته ماسک در صحبت های اخیرش در یک کنفراس در مورد یکی کردن مسیر تولید از مواد خام تا محصول را تأیید مینماید.

از دیگر قابلیت های این کارخانه بازیافت باتری های قدیمی خواهد بود ، کارخانه به سیستم بازیافت مجهز خواهد شد.


gigafact6از دیگر کارهای با اهمیت این است که تسلا قصد دارد تمام انرژی خود را از انرژی تجدید پذیر و با استفاده از پنل خورشیدی که روی سقف کارخانه نصب خواهد شد و پنل های جانبی در تپه های اطراف تأمین نماید و همچنین از انرژی زمین گرمایی و انرژی باد نیز برای تأمین انرژی خود استفاده خواهد نمود.


gigafact7


تسلا بزرگترین مصرف کننده باتری لیتیوم یونی است که به زودی به بزرگترین تولید کننده این باتری ها تبدیل خواهد شد. و قصد دارد تا آخر این دهه یک میلیون ماشین در سال تولید کند و برای راه اندازی این ماشین ها تا سال 2020 باتری بیشتری از تولیدات باتری سازان در سال 2013 تولید خواهد کرد.
سرمایه گذاری 5 میلیاردی تسلا و شرکاء ایجاد 6000 شغل خواهد کرد و تا تکمیل کارخانه 6500 نفر مشغول کار خواهند شد ، در حال حاضر 350نفر از ماه می مشغو کار هستند.
از ربات ها هم در فعالیت های کارخانه استفاده مینمایند.


gigafact8

 

کارخانه به شکل الماس است و به زیبایی ظاهر آن همانند ظاهر خودروهای تسلا توجه کافی شده است.

منبع : Click.ir

مطالب مرتبط :

- بزرگترین مرکز ذخیره برق جهان

- احداث نیروگاه خورشیدی در یک جزیره درآمریکا توسط شرکت Tesla


خبر بعدی      خبر قبلی

دومین کارخانه بزرگ دنیا
Back To Top